Jak działa biuro wirtualne?

Zakładasz firmę, ale z jakichś względów nie chcesz albo nie możesz zarejestrować jej pod adresem domowym? Chcesz zoptymalizować koszty prowadzenia firmy, a nie wiesz jak, lub Twoja działalność nie wymaga tradycyjnego biura? Czy wiesz, czym jest biuro wirtualne? Konicznie to sprawdź – być może wirtualne biuro, czyli usługa, która polega na wynajęciu adresu na potrzeby działalności gospodarczej, jest właśnie dla Ciebie. Przekonaj się jak to działa, na czym dokładnie polega i dlaczego jest to tak korzystne.

Formalności krok po kroku

Otworzenie wirtualnego biura w Strefie Biznesu jest bardzo proste, a sporządzenie umowy to zaledwie kilkanaście minut. Potrzebujemy jedynie kilku informacji, takich jak dane kontaktowe, NIP firmy (lub dane z Twojego dokumentu tożsamości). Co ważne – nie musisz przyjeżdżać do naszego biura, by podpisać dokumenty. Staramy się, aby cały proces był jak najmniej uciążliwy, dlatego umowę możemy dostarczyć Ci korespondencyjnie. Czym prędzej podpiszesz umowę, tym lepiej – od momentu jej podpisania oraz uiszczenia opłaty za pierwszy miesiąc usługi Twoje wirtualne biuro działa, a wynajęty adres może być jednocześnie adresem korespondencyjnym firmy. Na czym to polega? Możemy odbierać Twoje listy, powiadamiać Cię o nich, skanować i odsyłać je na adres prywatny.

Dlaczego warto zdecydować się na wirtualne biuro?

Ostatnia formalność, jaka czeka Cię po wynajęciu wirtualnego biura, polega na zgłoszeniu tego faktu w urzędzie. Działalność możesz założyć lub przerejestrować na adres Strefy Biznesu w oddalonym od nas o kilka minut Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Zmiany w CEIDG są przeważnie widoczne jeszcze tego samego dnia, a Ty możesz cieszyć się z korzyści, jakie niesie ze sobą wynajęcie wirtualnego biura. Polegają one m.in. na oszczędnościach związanych z mediami, a także niskich opłatach przy jednoczesnym prestiżowej lokalizacji. Stref@ Biznesu oferuje także inne usługi ułatwiające prowadzenie działalności, takie jak wynajem salek konferencyjnych, stanowisk do pracy, możliwość przechowywania dokumentów czy przekazywanie korespondencji.